Biura do wynajęcia w Warszawie

Jeżeli wpisałeś w wyszukiwarce hasło „biura do wynajęcia Warszawa” to znalazłeś się w odpowiednim miejscu.  Szukanie nowego biura do wynajęcia dla Twojej firmy wydaje się wielu osobom skomplikowane i większości kojarzy się z poszukiwaniem mieszkań, ale jeżeli tak myślisz, to niestety nie jest to dobre porównanie. Spróbuję Ci pomóc w tych działaniach i podam wskazówki jak znaleźć „biura do wynajęcia w Warszawie”. Przekażę Ci też wiele informacji o rynku nieruchomości biurowych w Warszawie, o rodzajach i klasach biurowców oraz wiele innych informacji, które wesprą Twoje decyzje podczas szukania siedziby dla Twojej firmy.

Na początku dokładnie sprecyzuj i określ swoje potrzeby.

 

Spis treści – Biura do wynajęcia Warszawa


Biura do wynajęcia Warszawa w pięciu krokach


Krok 1 – określ metraż biura

Określ ile metrów kwadratowych powierzchni biurowej do wynajęcia potrzebujesz? – ile pokoi, sal konferencyjnych, pomieszczeń socjalnych itp.? Jak to zrobić?

Policz ile osób pracuje w Twojej firmie. Przy obliczaniu powierzchni biurowej do wynajęcia liczymy średnio na 1 osobę ok. 7 mkw. Czyli jeżeli Twoja firma zatrudnia 10 osób oznacza to, że potrzebujesz biura o powierzchni netto około 70 m2.  W przypadku, gdy specyfika działalności Twojej firmy jest taka, że większość pracowników pracuje w  indywidualnych pokojach, to w takim przypadku, liczymy ok. 10 m2 dla 1 osoby. Jeżeli twoja branża umożliwia pracę zespołu na powierzchni open space (otwarta przestrzeń) to całkowicie wystarczy Ci 5 m2 na 1 osobę lub nawet nieco mniej.

Zastanów się jak często korzystacie z sal konferencyjnych ?  Może nie warto wynajmować powierzchni przeznaczonej na sale konferencyjne i płacić za nią co miesiąc czynsz. Wiele budynków biurowych oferuje odpłatnie sale konferencyjne do wynajęcia, z których mogą korzystać Najemcy – to często bardzo dobre rozwiązanie, które może dać ogromne oszczędności firmie. Koszt wynajęcia sali konferencyjnej wynosi średnio około 100zł za 1 godzinę – oczywiście wszystko zależy od wielkości sali (na ile osób) oraz od innych czynników….

Krok 2 – lokalizacja biura w Warszawie

Następnym krokiem w poszukiwaniu powinno być określenie preferowanej przez Ciebie lokalizacji biura w Warszawie. Zastanów się, w której dzielnicy będzie Wam najwygodniej pracować. Aktualnie najbardziej popularne dzielnice to Śródmieście, Mokotów, Wola i Bielany. Trudno dziwić się, że otrzymujemy najwięcej zapytań o biura w tych dzielnicach, wynika to z tego, że do Śródmieścia,  Mokotowa, Woli oraz na Bielany dojeżdża Metro oraz liczne linie tramwajowe. Biura do wynajęcia w innych dzielnicach również cieszą się zainteresowaniem Najemców, ale wyraźnie mniejszym. Biura do wynajęcia na Służewcu czyli tzw. Mordorze, wbrew obiegowej opinii,  również znajdują chętnych. Wiele firm docenia ten rejon, akceptując pewne niedogodności komunikacyjne, który aktualnie oferuje wyraźnie atrakcyjniejsze warunki cenowe dla wynajmu biur niż w innych rejonach miasta.

Określ rodzaj i standard budynku biurowego dla siedziby Twojej firmy. Podpowiem Ci. Rozróżniamy kilka typów i klas budynków biurowych – budynki biurowe klasy A, B+ oraz B , budynki pozaklasowe, kamienice biurowe , domy oraz mieszkania przeznaczone na cele biurowe oraz inne nietypowe powierzchnie biurowe np. w innych budynkach o przeznaczeniu komercyjnym, których nie można nigdzie zakwalifikować. Szczegółowy opis klasy A, B+ i B biurowców oraz innych typów budynków o przeznaczeniu biurowym znajdziesz poniżej w BIURA WARSZAWA.

Krok 3 – termin zmiany siedziby

Bardzo ważne przy poszukiwaniu „biura do wynajęcia Warszawa” jest określenie terminu rozpoczęcia pracy w nowej siedzibie. Jeżeli szukasz biura do wynajęcia o powierzchni do 100 m2 to zacznij szukać około minimum 2-4 miesiące wcześniej. Musisz wiedzieć, że każde biuro będzie wymagało remontu, nowej aranżacji pod Twoje potrzeby i właściciel musi mieć na to czas. W przypadku biura o powierzchni do 100m2 remont trwa do 4-ech tygodni.

Jeżeli szukasz biura od 100 – 400 m2 to zacznij działania na minimum 4 – 6 miesięcy wcześniej przez planowanym terminem przeprowadzki. Pamiętaj, że właściciele budynków potrzebują czasami, przy takiej powierzchni, nawet 2-3 miesiące na wykonanie remontu oraz aranżacji powierzchni pod Twoje potrzeby.

Jeżeli szukasz biura o powierzchni powyżej 500 m2 to zdecydowanie zacznij szukać na minimum 6 – 8 miesięcy wcześniej.

Jeżeli szukasz biura do wynajęcia Warszawa o powierzchni powyżej 1000 m2 to daj sobie na to jeszcze więcej czasu. Zacznij szukać biura około 12 miesięcy wcześniej przed planowana przeprowadzką.

Krok 4 – budżet na wynajem biura

Określ miesięczny budżet jaki możesz i chcesz przeznaczyć na wynajem biura w Warszawie. Przy określaniu budżetu na wynajem biura pamiętaj o tym, że:

 • podawane ceny wynajmu to ceny netto za 1 m2 – czyli bez VAT,
 • do podawanej ceny należy doliczyć koszty eksploatacji, które obowiązują w budynku. Koszty eksploatacyjne podawane są w cenach netto za 1 m2,
 • oprócz kosztów eksploatacji zapłacisz dodatkowo za zużytą przez Ciebie energię elektryczną, internet oraz telefony i czasami jeszcze za zużycie wody,
 • w budynkach klasowych (A, B+,B), ale nie tylko – do czynszu oraz kosztów eksploatacji zostanie doliczony tzw. Współczynnik powierzchni wspólnych. Współczynnik ten jest podawany w procentach i określa ilość powierzchni wspólnej w budynku, do której zaliczamy m. in. przestrzeń na parterze budynku wraz z recepcją, powierzchnię wspólnej komunikacji w budynku – windy, klatki schodowe itp. oraz inne pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania biurowca np. pomieszczenia techniczne, wspólną powierzchnię w garażu podziemnym oraz teren wokół biurowca. W przypadku, gdy nie zajmujesz całego piętra w biurowcu, prawdopodobne jest, że dodatkowo zostanie Ci doliczony jeszcze tzw. Współczynnik powierzchni wspólnych dla piętra, który będzie obejmował powierzchnię wspólną na piętrze z innym Najemcą obejmującą korytarze, łazienki oraz kuchnię,
 • dodatkowo płatne będą również miejsca postojowe w garażu podziemnym lub naziemnym, jeżeli zdecydujesz się na ich wynajem.

Krok 5 – specjalistyczne biuro nieruchomości

Znajdź dobre, specjalistyczne Biuro nieruchomości, które pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniego biura do wynajęcia w Warszawie oraz wesprze Cię w negocjacjach warunków umowy najmu. Pamiętaj, że specjalistyczne biuro nieruchomości to takie, które zajmuje się obsługą nieruchomości komercyjnych czyli obsługuje budynki biurowe i posiada ich pełną i bogatą bazę biur do wynajęcia w Warszawie. Biura nieruchomości, które zajmują się mieszkaniami nie pomogą Ci w ogóle w tych poszukiwaniach. W Warszawie znajdziesz wiele biur nieruchomości, które specjalizują się w wynajmie wynajmie biur  Warszawa, i które posiadają aktualną ich ofertę. Nie trać czasu i nie daj się namówić Agencji nieruchomości, która wynajmuje i sprzedaje mieszkania na poszukiwania biura dla Ciebie – zapewniam Cię, że to strata czasu. Informacje o zakresie działania oraz o ofercie Biura nieruchomości znajdziesz na jego stronie www.

Nieruchomości Warszawa


Rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany. Pod względem funkcjonalnym nieruchomości możemy podzielić na:

 • nieruchomości mieszkaniowe,
 • nieruchomości komercyjne – biura, magazyny, lokale handlowe
 • nieruchomości przemysłowe,
 • nieruchomości rekreacyjne i wypoczynkowe,
 • nieruchomości rolne i leśne,
 • nieruchomości specjalnego przeznaczenia – budynki użyteczności publicznej – szkoły, szpitale, urzędy itp.
 • inne

Na razie skupimy się wyłącznie na nieruchomościach komercyjnych, głównie o biurach do wynajęcia w Warszawie.

Warszawa jest miastem w Polsce, które skupia największą ilość instytucji państwowych, urzędów oraz siedzib firm zarówno polskich jak i zagranicznych. Warszawa to ogromny rynek pracy, który przyciąga osoby z całego kraju. Nic więc dziwnego, że inwestorzy zagraniczni – głównie fundusze inwestycyjne, inwestują od lat w Warszawie, przede wszystkim, w nieruchomości komercyjne czyli – budynki biurowe. W ostatnich 20 latach powstało wiele pięknych i nowoczesnych biurowców, które na zawsze zmieniły krajobraz naszego miasta. Warszawiacy są bardzo zadowoleni z tych inwestycji, które zmieniły naszą Stolicę w nowoczesną Metropolię. Warszawa to dynamiczne i pełne energii miasto, które nie śpi przez całą noc przez 7 dni w tygodniu.

Rozwój infrastruktury transportowej w Warszawie przyczynia się do dalszego rozwoju miasta. Mam na myśli rozbudowę linii Metra – czyli budowę 2-giej linii Merta oraz rozbudowa 1-szej linii Metra oraz budowę obwodniczy warszawy, na która nasze miasto czekało od pokoleń.

Warszawa jest jedynym miastem w Polsce, w którym istnieje Metro. Ten, kto korzysta na co dzień z tego środka komunikacji miejskiej potrafi docenić jego ogromne zalety.

Zauważamy od lat, że budynki biurowe zlokalizowane w bliskiej odległości od istniejących stacji Metra, cieszą się dużym zainteresowaniem Najemców.

Komercyjne nieruchomości w Warszawie


Rynek nieruchomości komercyjnych dzielimy na:

 • nieruchomości biurowe
 • nieruchomości handlowe
 • nieruchomości magazynowe
 • nieruchomości przemysłowe
 • grunty inwestycyjne

Klasyfikacja budynków biurowych


To o czym często zapominamy sprawdzając „biura do wynajęcia Warszawa” to różne typy biurowców. Poniżej znajdziecie informacje o klasyfikacji budynków biurowych. Biurowce klasy A to budynki nowoczesne, o najlepszym standardzie wykończenia, zlokalizowane w tzw. COB czyli Centralnym Obszarze Biznesu. COB obejmuje centrum miasta wraz z częścią dzielnic przylegających do Centrum. Budynki biurowe klasy A charakteryzują najwyższe czynsze, ale znajdziesz w nich komfort oraz wiele udogodnień do pracy.

Budynki kasy B+ to również nowoczesne budynki biurowe i o znakomitym standardzie biur do wynajęcia, ale  zlokalizowane poza COB.

biura do wynajęcia warszawa - klasyfikacja budynków

Budynki biurowe klasy B należą do najbardziej popularnych. Są to starsze budynki biurowe lub nowe, ale budowane od razu w klasie B, które oferują dobry standard wykończenia, ale nie najwyższej jakości. Takie budynki znajdziemy na Ursynowie, Ochocie, Pradze Północ i Pradze Południe we Włochach i oczywiście na Służewcu.

Ciekawym rodzajem budynków biurowych są rewitalizowane kamienice biurowe, których większość zlokalizowana jest w Śródmieściu Warszawy. Wiele firm bardzo chwali sobie pracę w takich budynkach, uzyskujemy w nich zupełnie inny klimat do pracy.

Nie ma przepisu prawnego, który reguluje klasyfikację budynków biurowych. Poniżej prezentuję próbę klasyfikacji budynków biurowych na przykładzie obiektów już wybudowanych i funkcjonujących jakiś czas na rynku warszawskim.

 

Klasa A

Budynki klasy A są położone w centralnej, najbardziej prestiżowej lokalizacji w danym mieście. Są to obiekty nowe lub względnie nowe, charakteryzujące się nowoczesną architekturą. Wyjątkiem w tej klasie obiektów są budynki zabytkowe po generalnym remoncie. Charakteryzują się one wysoką jakością wykończenia i wyposażenia. Materiały wykończeniowe w tej klasie budynków powinny być najwyższej jakości. Powierzchnia na poszczególnych kondygnacjach budynku jest zaaranżowana jako „open space” – powierzchnia otwarta, tzn. że za wyjątkiem komunikacji pionowej (wind i klatek schodowych), szachtów instalacyjnych, toalet i kuchenek, kondygnacja nie posiada żadnego podziału na pomieszczenia.

Stworzenie powierzchni otwartej niezabudowanej przez użycie systemu tzw. słupowej konstrukcji budynku daje użytkownikom możliwość swobodnej aranżacji powierzchni według własnych potrzeb.

Standard klasy A obejmuje m. in.:

 • wysokiej klasy materiały wykończeniowe;
 • nowoczesną, centralną klimatyzację wraz z funkcją nawilżania i możliwością regulacji temperatury przez użytkowników;
 • zraszacze i alarm przeciwpożarowy wraz z czujnikami dymnymi;
 • czujniki ruchu i alarm przeciwwłamaniowy;
 • pełne okablowanie wraz z UPS;
 • przykrywaną wykładziną dywanową podłogi dystansowe, pozwalające na dowolne zmiany aranżacji okablowania – biegnące pod nimi wszystkie (za wyjątkiem klimatyzacji) instalacje są bardzo wygodne w eksploatacji ze względu na ich łatwy demontaż i wyprowadzenie instalacji;
 • podwieszane sufity panelowe lub gipsowo-kartonowe, te pierwsze są wygodniejsze w eksploatacji z uwagi na możliwość demontażu poszczególnych paneli (płytek);
 • wysoka jakość oświetlenia
 • podziemny oraz nadziemny strzeżony parking ze współczynnikiem parkingowym minimum 1:100

Budynki te oferują klientom dodatkowe usługi i możliwości. Aktualnie w budynkach klasy A znajdziemy na pewno, miejsca do parkowania dla motocykli, rowerów oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów. Często w takim budynku znajdziemy specjalne pomieszczenie dla karmiących matek. Budynek klasy A zapewnia swoim najemcom bardzo dobrą kantynę, która oferuje tanie i smaczne lunche. Znajdziemy w takim budynku często Fitness Klub, sklepik spożywczy oraz  inne usługi. Budynki klasy A te są bardzo dobrze zarządzane.

Klasa B+

Budynki klasy B+ są dość trudne do jednoznacznego określenia, a ich klasyfikacja przysparza najwięcej trudności osobom mało doświadczonym ze względu na różnorodność biurowców i lokalizacji, jakie do niej zaliczamy.

Jako klasa B+ określane są budynki biurowe o standardzie  klasy A położone poza COB. Obiekty te są usytuowane w dobrych, lecz drugorzędnych lokalizacjach śródmiejskich, oraz w dzielnicach przylegających do Centrum. Klasę B+ charakteryzują średnio wysokie czynsze najmu. Biurowce klasy B+ są wykończone i wyposażone w dobrym standardzie.

Standard klasy B+ obejmuje:

 • dobrej jakości materiały wykończeniowe;
 • podwieszane sufity panelowe;
 • przykrywane wykładziną dywanową podłogi dystansowe;
 • klimatyzację;
 • własną centralę telefoniczną;
 • alarm przeciwpożarowy i ewentualne tryskacze;
 • alarm przeciwwłamaniowy;
 • system ochrony;
 • okablowanie telefoniczne i elektryczne, lecz zazwyczaj nie komputerowe ani też UPS.
 • podziemny i nadziemny parking;

Klasa B

Ta klasa budynków jest najbardziej zróżnicowana i dość trudna do jednoznacznego i prostego zdefiniowania. Trudność ta wypływa z faktu, że zaliczamy do nich:

 • nowe budynki położone poza COB – Centralnym Obszarem Biznesu o nieco niższym standardzie wykończenia, budowane od razu w klasie B,
 • budynki biurowe w COB, ale wybudowane w XX wieku po generalnym remoncie,

Generalnie zasadę klasyfikacji budynków biurowych klasy B można określić jako brak jednej z cech charakterystycznych dla biurowców klasy A i B+, jest to albo brak prestiżowej, centralnej lokalizacji w mieście albo brak dobrego standardu wyposażenia.

Nowe budynki klasy B są usytuowane w poza obszarem COB oraz w peryferyjnych dzielnicach miasta np. przy głównych arteriach komunikacyjnych, trasach wylotowych z miasta, przy ulicach prowadzących na lotnisko. Budynki klasy B znajdziemy w Warszawie na Służewcu, na Ursynowie we Włochach przy Al. Jerozolimskich. Budynki te są często częścią większych parków biznesu. Są wykończone i wyposażone w dobrym standardzie.

Standard klasy B obejmuje:

 • podziemny i nadziemny parking;
 • dobrej jakości materiały wykończeniowe;
 • sufit podwieszany;
 • podstawową klimatyzację lub wentylację z chłodzeniem;
 • alarm przeciwpożarowy i ewentualne tryskacze;
 • podstawowy alarm przeciwwłamaniowy;
 • okablowanie strukturalne.

Budynki pozaklasowe

W każdym mieście istnieje duża ilość budynków biurowych, które uznajemy jako pozaklasowe. Często budynki te znajdują się dobrych, centralnych lokalizacjach, ale standard ich nie pozwala przypisać im jakiekolwiek „klasy”. W budynkach tych mieściły się na ogół w latach 50-tych do 90-tych siedziby państwowych przedsiębiorstw lub urzędy. Budynki te są  wyremontowane, ale ich architektura zewnętrzna oraz wewnętrzna nie pozwoli już nigdy zaliczyć ich do budynków klasowych.

Biura do wynajęcia Warszawa – biurowce


Biura do wynajęcia Mokotów

 • Plac Unii
 • Racławicka Point
 • IO-1
 • Kliwer

Biura do wynajęcia Służewiec

 • New City
 • Mokotów Box
 • Bokserska Office Center
 • Park Postępu
 • Catalina
 • Adgar Wave
 • Adgar Plaza
 • Konstruktorska Business Center
 • Marynarska Business Park

Biura do wynajęcia Ursynów

 • Poleczki Business Park

Biura do wynajęcia Wilanów

 • Wilanów Office Park
 • Royal Wilanów

Biura do wynajęcia Wola

 • Warsaw Spire
 • Ogrodowa 58, City Gate
 • Proximo
 • Atrium Plaza
 • Prosta 69
 • Prosta 51
 • Concept Tower
 • Sienna Center

 

Biura do wynajęcia Centrum

 • Rondo 1
 • Q22
 • Warsaw Financial Center
 • Zebra
 • Spectrum
 • Saski Point
 • Saski Crescent
 • Królewska
 • Sky Light
 • Cosmopolitan
 • Millenium Plaza
 • Błękitny Wieżowiec
 • Metropolitan
 • Oxford Tower, Chałubińskiego 8
 • Warsaw Financial Center
 • Focus
 • Lim

Biura do wynajęcia Żoliborz

 • Żoliborz 1
 • Irydion
 • Gdański Business Center
 • Nort Gate
 • Centrum Olimpijskie

 

Biura do wynajęcia Ochota

 • Millenium Plaza
 • Eurocentrum Office Complex
 • Grójecka Offices
 • West Station
 • Business Garden
 • Wiśniowy Business Park
 • Flanders

 

Biura do wynajęcia Włochy

 • Kopernik
 • Batory
 • Adgar Park West
 • Astrum Business Park
 • Jerozolimskie Business Park
 • Oxygen
 • The Park Warsaw

 

Podsumowanie – Biura do wynajęcia Warszawa


Biura do wynajęcia Warszawa. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu.

 

Udostępnij:

KG Partners Property

KG Partners Property Sp. z o.o. to zespół ekspertów z szeroko rozumianego rynku nieruchomości komercyjnych. Wieloletnie doświadczenia naszego zespołu pozwalają pomagać naszym klientom w podejmowaniu optymalnych decyzji, dokonywać wyboru najlepszych rozwiązań. Zawsze kierujemy się najlepszym interesem naszych klientów. Współpracujemy z najlepszymi ekspertami z rynku nieruchomości z zakresu prawa, wycen, analiz i doradztwa.

Dodaj komentarz